9. časť; Séria N4L: Skúšanie ramp frekvenčných meničov analyzátory výkonu PPA4500 / 5500
Aktuálity a novinky O nás Kontakt

9. časť; Séria N4L: Skúšanie ramp frekvenčných meničov analyzátory výkonu PPA4500 / 5500

Testovanie ramp frekvenčných meničov motorových motorov je žiadanou aplikáciou pre akýkoľvek analyzátor výkonu, avšak série PPA4500 a PPA5500 sú pre takúto aplikáciu ideálne.

Obe série PPA4500 aj PPA5500 od Newtons4th (N4L) ponúkajú veľmi rýchlu architektúru FPGA, vynikajúce CMRR (filtrovanie súbežných signálov, pozn. prekl.), sofistikované algoritmy na paralelné filtrovanie a monitorovanie frekvencie, ktoré poskytujú skutočné širokopásmové merania dynamicky sa meniacich záťaží.

V tomto článku si povieme, ako nastaviť analyzátor výkonu na meranie ramp frekvenčných meničov, kde sa predpokladajú rýchle zmeny ako zaťaženia, tak aj základnej frekvencie na motore.

Nastavenie PPA na meranie ramp

Najprv musíme zvoliť „mode“ = „PWM motor drive“ v mene „APP“.

Výběr režimu v menu analyzátoru výkonu PPA

Najväčší vplyv má tu nastavenie „frequency filter“, čo je paralelný digitálny filter, určený na vyfiltrovanie spínacích nosnej frekvencie meniča iba na účely detekcie frekvencie. Je dôležité mať na pamäti, že údaje použité na analýzu výkonu nie sú filtrované a že vždy dostanete širokopásmové meranie výkonu. Často sa ignoruje, že mnoho analyzátorov výkonu na trhu tieto údaje filtruje, čo má za následok nesprávne meranie, čiastočne parameter „Voltage RMS“ (efektívna hodnota napätia – pozn. prekl.), ktorá má často významný širokopásmový obsah ako výsledok hran spínania pulzov PWM.

Frekvence, na níž je tento filtr nastaven, je velmi důležitá. Tento parametr se nastavuje takovým způsobem, aby frekvence filtru byla mírně vyšší, než maximální frekvence motoru a nižší, než spínací frekvence pulsů PWM.

Príklad nastavenia filtra je uvedený v nasledujúcej tabuľke:

Maximálna základná frekvencia motora Spínacia frekvencia Výber filtra
100 Hz 5 kHz 250 Hz
1 kHz 25 kHz 4 kHz

 

 

 

 

 

Rýchlosť

Keďže plánujeme vykonať veľmi rýchle meranie, máme možnosť vykonať analýzu cyklu po cykle. V podstate ide o schopnosť analyzátora vypísať efektívne hodnoty (RMS) po každom cykle. Nastavíme prístroj do veľmi rýchleho režimu: „speed“ = „very fast“, ktorý poskytuje minimálnu veľkosť okna 1 / 80s, ktorá poskytuje analýzu cyklu po cykle do 80 Hz.

Pri analýze cyklu po cykle s vyššími základnými frekvenciami ako 80 Hz, ktorý je možný vo veľmi rýchlom režime, sa odporúča použiť nastavenie „speed“ = „window“ a potom nastaviť veľkosť okna „window size“ podľa potreby (min. 2MS priamo do vnútorného RAM / min. 5 ms priamo do softvéru).

Obrazovka nastavení měření na analyzátoru výkonu

Všimnite si, že „low frequency“ = „on“. Tento režim poskytuje veľmi šikovnú možnosť. Režim nízkej frekvencie zabezpečuje, že keď sa interval základného cyklu predĺži (ako frekvencia klesá), okno sa automaticky rozšíri na frekvenciu špecifikovanú v mene PWM Application / Aquisition ako „minimum frequency“.

Rozšírené meracie parametre

Ak stlačíte tlačidlo „šípka vpravo“ v mene „Acquisition Control“, dostanete sa k rozšíreným nastaveniam. Vieme, že základná frekvencia motora sa bude rýchlo meniť, preto je odporúčané nastaviť voľbu
„frequency lock“ = „dynamic“
... a režim
„high speed“ = „enabled“.

Poznámka Režim „high speed“ vypne niektoré parametre počítané v normálnom režime. Prístroj teraz počíta VRMS, IRMS, Watts RMS (efektívne hodnoty U, I, P) pre kanály 1, 2 a 3.

Obrazovka rozšířených parametrů měření analyzátoru výkonu PPA

Rozsahy

Keďže zaťaženie bude dynamické a chceme analyzovať zariadenia cyklu po cykle, mali by sme nastaviť „autoranging“ = „manual“ a nastaviť rozsah na úroveň, ktorá pravdepodobne počas testu neprekročí zaťaženie.

Poznámka Nastavenie rozsahu na „manual“ a náhodné prekročenie tohto rozsahu nespôsobí žiadne poškodenie vstupov PPA na napätie alebo prúd za predpokladu, že napätie alebo prúd neprekročí maximálnu hodnotu použitého modelu PPA. To je dané sofistikovaným návrhom „jeden bočník – jeden delič napätia, vyvinutým N4L.

Príklad limitov na PPA4530/5530:

Model Limit napätia Limit prúdu
PPA45/5530 štandardný prúd 1000 Vrms / 3000 Vpk 30 Arms / 300 Apk
PPA45/5530 nízký prúd 1000 Vrms / 3000 Vpk 10 Arms / 30 Apk
PPA45/5530 vysoký prúd 1000 Vrms / 3000 Vpk 50 Arms / 1000 Apk

 

 

 

 

 

Obrazovka nastavení rozsahů analyzátoru výkonu

Analýza

S použitím softvéru PPALoG, ktorý je voľne k stiahnutiu na webe N4L, je aktivovaný režim „high speed“ a PPA Datalogger spustený.

Obrazovka programu PPALoG se záznamem rampy

Obrázok vyššie predstavuje rýchlosť, na ktorú je PPA45 / 5500 v kombinácii so softvérom N4L schopný synchronizácie s rýchlo sa meniacou základnou frekvenciou, zatiaľ čo súčasne analyzuje napätie, prúd a výkon.

V súlade s filozofiou N4L o skutočnej analýze bez prerušenia nie je tento režim výnimkou a meranie sa vykonáva bez medzery.

O 15: 50: 17 bola záťaž motora odpojená, počas nábehu po rampe o 15: 50: 32 sa záťaž zvyšovala. Grafický záznam z excelu je zobrazený nižšie:Graf naměřené rampy pořízený v Excelu z exportovaných dat

 

Ak máte nejaké otázky alebo potrebujete radu. Neváhajte nás kontaktovať formulárom uvedenom nižšie.

Ďalšia časť Všetky časti 

Otázka na ďalšie podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vaše údaje spracovávame na základe oprávneného záujmu v súlade s našimi zásadami ochrany osobných údajov..

Kontaktujte nás

Ing. Jaroslav Smetana
Telefón: +420 241 762 724

Analyzátor kvality výkonu N4L PPA4500

Vysoko presný analyzátor kvality elektrického výkonu. Je predurčený k meranie strát transformátora, účinnosti PWM meničov, kľudové spotreby podľa IEC62301 / EN50564 a k mnohým ďalším náročným aplikáciám.

Analyzátor kvality výkonu N4L PPA5500

Vysoko presný analyzátor kvality výkonu s najvyššou rýchlosťou, základnou presnosťou 0,01%, až 50Arms (1000Apk) a 1000Vrms (3000Vpk) priamo na vstupoch

Analyzátor kvality výkonu N4L PPA5500-TE Edícia Transformer

Najpresnejší analyzátor výkonu transformátora na svete.

Analyzátor kvality výkonu N4L radu PPA1500

Analyzátor kvality siete rady PPA1500 je vysoko výkonný kompaktný analyzátor kvality elektrickej energie, ktorý ponúka zaujímavý pomer cena výkon.

Analyzátor kvality výkonu radu N4L PPA500

Analyzátor kvality siete rady PPA500 spája presnosť radu analyzátorov kvality s potrebou vysokého výkonu analýzy kvality energie za nízku cenu. Je ideálnym riešením pre aplikácie vyžadujúce presné merania vo výrobnom a skúšobnom prostredí. Nízka cena analyzátora energie PPA500 predstavuje veľkú príležitosť pre systémových integrátorov, hľadajúci presnú a spoľahlivú analýzu.

Analyzátor výkonu a kvality siete 1 ~ 6 fáz N4L PPA3500

Analyzátor výkonu 1 ~ 6 fáz N4L PPA3500

Programovateľné arbitrárne zdroje Newtons4th radu N4A

Zdroje striedavého napätia s výkonom 3 – 67kVA (DC + 0,01Hz až 1kHz) 1 alebo 3 fázové s minimálnym nežiaducim skreslením, používateľsky konfigurovateľný generátorom harmonických pre syntézu aj replikáciu priebehov.