Ako správne zvoliť teplotný priemyselný kalibrátor
Aktuálity a novinky O nás Kontakt

Ako správne zvoliť teplotný priemyselný kalibrátor

Ako zistíte, ktorá teplotná pec bude najvhodnejšia pre vašu prácu? Tu je niekoľko najdôležitejších vecí, ktoré treba mať na pamäti.

Desiatky výrobcov suchých krmovín na celom svete vyrábajú stovky rôznych modelov. Ako zistíte, ktorý bude pracovať najlepšie a ktorý sa najlepšie hodí na vašu prácu?


Porozumieť svojim potrebám


Kalibračné piecky majú mnoho vlastností a môže byť ťažké sa v nich orientovať. Aby ste si stanovili, ktoré vlastnosti budú najdôležitejšie pre Vás, musíte sa zamyslieť nad účelom ich použitia. Bude to v laboratóriu alebo v teréne? Aký rozsah teplôt využijete? Aký typ priepustnosti potrebujete? Chcete maximalizovať priepustnosť rýchlosťou alebo kapacitou? Aké presné sú termokamery, ktoré budete testovať vo Vašej krmu a ako presná piecka musí byť? Budete chcieť Vašu kalibráciu automatizovať? A tak ďalej.

Rozsah teplôt


V ideálnom prípade vaša piecka pokryje všetky teploty, pri ktorých musia byť Vaše teplomery kalibrované, vrátane malej rezervy. Buďte tiež opatrní pri vyhodnotení špecifikácií najnižšieho limitu.

Spoľahlivosť


Čím častejšie budete púšťať váš zdroj z jedného extrémneho teplotného konca k druhému, tým kratšia bude jeho životnosť. To je pravda najmä pre „studené“ suché piecky, ktoré sú založené na termoelektrickom chladení. Životnosť týchto zariadení sa skráti nadmerným používaním pri maximálnej teplote ich rozsahu. Pokiaľ Vaša aplikácia vyžaduje jeden z týchto spôsobov použitia, zvážte nákup ďalšej jednotky pre vysoké teploty. Dávajte si tiež pozor na bloky a vložky z rozložiteľného materiálu. Meď má napr. skvelé tepelné vlastnosti, ale môže rýchlo oxidovať a olupovať sa.

Presnosť


Snímač vnútornej kontroly vo Vašom zariadení je pomerne lacný a nemá robustné výkonové charakteristiky dobrých referenčných termistorov alebo PRT. Pokiaľ je to RTD (väčšinou to tak je), je predmetom posunu z mechanického šoku a môže vykazovať nízku hysteréziu. Na druhej strane môže byť vhodný pre Vašu aplikáciu. Čidlo pre kontrolu a zobrazovací systém bolo pravdepodobne kalibrované proti vysoko kvalitnému referenčnému PRT. Avšak referenčné PRT bolo vložené do určitého zdroja v určitej hĺbke a má určitý snímač konštrukcie. Zvláštne tepelné a mechanické vlastnosti referenčného PRT (dĺžka snímača, umiestnenie, vodivosť atď.) boli v podstate „vkalibrované“ do Vášho suchého zdroja. Takže ak kalibrujete rovnako konštruovaný senzor, ktorý je umiestnený na rovnakom mieste ako referenčné PRT použité na kalibráciu piecky, presnosť Vášho zobrazenia nemusí byť taká, aká je deklarovaná. Vonkajšie referenčné teplomery sú všeobecne presnejšie ako senzory s vnútornou kontrolou.

Stabilita


Európska asociácia Národného metrologického inštitútu vo svojom dokumente EURAMET Cg-13/V.01 definuje stabilitu ako kolísanie teploty „vo viac ako 30 minútovej perióde“. Buďte opatrní, aby ste sa príliš nespoliehali na indikátor stability na displeji zdroja. Rozlíšenie displeja a filtračnej techniky môžu obmedziť jeho schopnosť ukázať nestabilitu. A stabilita riadiaceho senzora má obmedzený význam pre stabilitu v dolnej časti zdroja, ktorý používate. Tiež si uvedomte, že dlhodobá stabilita alebo „drift“ v kontrolnom snímači požaduje, aby displej bol pravidelne kalibrovaný. Ako dlho by ste mali čakať medzi kalibráciami? To záleží na druhu zariadenia a na tom, ako je použité. Najlepšie je začať s krátkymi intervalmi medzi kalibráciami (3-6 mesiacov), potom predĺžiť intervaly podľa toho, ako zariadenie schopnosť stability „udrží“.

 

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac, kontaktujte nášho technika predaja!

Otázka na ďalšie podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vaše údaje spracovávame na základe oprávneného záujmu v súlade s našimi zásadami ochrany osobných údajov..

Kontaktujte nás

Ing. Ján Ondrej
Telefón: +421 911 523 443 - pracovisko Bratislava