Tester žiariviek Fluke 1000FLT


Tester žiariviek Fluke 1000FLT je kompaktný prístroj na odhaľovanie najbežnejších príčin porúch žiarivkových svietidiel. Naviac test typu predradníka odhalí svietidlá s vyššou spotrebou elektrickej energie a kratšou životnosťou trubíc.

Dôvodov, prečo žiarivka prestala v svietidle nad vaším stolom fungovať, môže byť niekoľko. Tie najbežnejšie z nich možno jednoducho a rýchlo zistiť pomocou testera žiariviek Fluke 1000FLT. Jediným prístrojom možno vykonať:

  • test spojitosti vlákna
  • test funkčnosti predradníka
  • test prítomnosti plynu v trubici
  • test prítomnosti napätia v telese
  • určenie typu predradníka (elektronický, klasický)

Vďaka teleskopickému senzoru možno plyn v trubici otestovať priamo zo zeme. Tiež typ predradníka prístroj vie správne rozlíšiť až do vzdialenosti 3 m od svietidla. Zistíte tak, ktoré svietidlá majú ešte klasické predradníky s tlmivkou ("indukčné", "magnetické") a spotrebovávajú citeľne viac elektrickej energie než svietidla s elektronickými predradníkmi. Tiež životnosť samotných žiariviek je u elektronických predradníkov dlhšia a svetlo "kľudnejšie".

Detektor prítomnosti napätia poslúži aj v iných situáciach, než len u svítidiel, pretože dokáže detekovať prítomnosť striedavého napätia od hladiny 85 V do 400 V do vzdialenosti 10 cm. Otestovať tak možno v podstate akýkoľvek prívod elektrickej energie, vypínač alebo zásuvku a v mnohých prípadoch aj približnú polohu kábla pod napätím v stene.

           
Meranie spojitosti vlákna Test prítomnosti napätia vo svietidle Test prítomnosti plynu v trubici Test funkčnosti predradníka Určenie typu predradníka Test prítomnosti napätia v prívode

Video

Špecifikácia

Test trubice

3 000 V (špičkovo)

vysokofrekvenčný signál

Test predradníka

20 kHz

do 10 cm

Typ predradníka

50/60 Hz (magnetický)

20 kHz (elektronický)

do 3 m

Prítomnosť napätia

85 až 400 V, 45 až 67 Hz

do 10 cm

Spojitosť vlákna do 1 kΩ

Všeobecné vlastnosti

Teploty a vlhkosť

Pracovná: −10 °C až +50 °C
Skladovacia: −40 °C až +60 °C

do 85 %

Rozmery a hmotnosť

21,5×3,0×6,5 cm

0,37 kg

Napájanie a výdrž

4×AA LR6 1,5 V

40 hodín (z alkalických článkov)

Záruka 36 mesiacov

Otázka na ďalšie podrobnosti

Položky označené hviezdičkou (*) sú povinné.

Vyplnením formulára a potvrdením linku v emaile, ktorý dostanete na vyššie vami uvedenú emailovú adresu, dávate tiež súhlas so spracovaním vami uvedených údajov a ich použitím spoločnosťou Blue Panther, s.r.o. za účelom budovanie obchodného vzťahu s vami. Uvedené údaje sú zabezpečené, nebudú zverejnené ani odovzdávané tretím stranám. S osobnými údajmi bude nakladané plne v súlade s ustanovením zákona č. 101/2000 Zb. O ochrane osobných údajov a v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 (GDPR).

Radi by sme zostali s cami v kontakte a zasielali vám pozvánky na semináre, odborné školenia, newslettry, ktoré vás informujú o aktuálnom dianí v odbore, prinášajú informácie o produktoch, špeciálnych ponukách alebo ponúkajú konkrétne rady a postupy. Registráciou nám dávate súhlas so zasielaním tejto marketingovej komunikácie. Váš súhlas so spracovaním vašich údajov alebo zasielaním marketingovej komunikácie môžete kedykoľvek odvolať zaslaním vašej požiadavky na email info@blue-panther.cz. Tiež máte právo na rovnakom emailu organizovať o výmaz vašich údajov.

Viac informácií o spracovaní vašich údajov nájdete na www.blue-panther.sk/ochrana-osobnych-udajov.