Kapalinový manometer KIMO LU 100


Kvapalinový U manometer vhodný pre meranie komínového ťahu.

U manometer KIMO LU 100 je vzhľadom k svojim rozmerom a rozsahu zvlášť vhodný pre meranie nízkych tlakov komínových ťahov.


Ako zmerať ťah komína pomocou ťahomera?

Na jeden z tlakových vstupov U manometra nasunieme gumovú trubičku (musí držať priemer) a na ňu nasadíme kovovú trubičku (býva súčasťou dodávky). Druhý vstup manometra necháme voľný. Trubičku zasunieme do komína na úrovni pripojenia kúrenia (alebo tesne pod ňou). Vstup do komína je potrebné utesniť tak, aby nedochádzalo k prisávaniu okolo trubičky. Pri meraní ťahu je nutné, aby sa v komíne kúrilo, a aby bol zahriaty na prevádzkovú teplotu (vznik podtlaku). Pokiaľ používate U manometer, tak pozorujete vychýlenie hladín do nerovnováhy a na stupnici manometra odčítate rozdiel vodného stĺpca s tým, že 1 mmH2O odpovedá približne 10 Pa.

Za dobrý ťah je bežne považovaná hodnota 10 až 20 Pa. Ťah komína sa môže zhoršiť zmenšením priemeru komína (zanedbaním údržby). Vysoký komín dáva väčší ťah ako nízky. Problémy s ťahom môžu byť spôsobené aj vetrom.

VlastnostiCharakteristika

 • U tvar manometra pre meranie pozitívneho a negatívneho tlaku (nižší ako atmosferický)
 • Priame odčítanie výsledku na stupnici manometra
 • Možnosť inštalácie na stenu
 • Rozsahy merania: v tabuľke špecifikácií
 • Rôzne typy kvapalín
 • Doporučená teplota pri použití: +5 až 30°C
 • Prijateľná teplota pri použití: -30 až 60°C
 • Maximálny statický tlak: 6 barov
 • Telo manometra: priehľadné, 15 mm hrubé z materiálu Altuglas
 • Stĺpec kvapaliny: Ø 4mm
 • Rozmery: pre informácie o rozmeroch jednotlivých manometrov nás kontaktujte
 • Nulovanie: posunutím stupnice, zaistenie pomocou vstavanej skrutky
 • Pripojenie: Ø 5x8 mm polotuhá trubička nasadená na Ø 6.2 nikel-mosadznú rebrovanú spojku (pre manometre používajúce AWS 10 alebo VOLT 1S kvapalinu) alebo 1/8 W závit pre ortuťové manometre

Špecifikácia

Kvapalina     LU 100              
AWS 10 Rozsahy merania mm H2O 50-0-50              
mbar 5-0-5              
ln WG 2-0-2              
Rozlíšenie : 1 mm H2O alebo 0.5 mbar alebo 0.05 In WG

Otázka na ďalšie podrobnosti

Položky označené hviezdičkou (*) sú povinné.

Vyplnením formulára a potvrdením linku v emaile, ktorý dostanete na vyššie vami uvedenú emailovú adresu, dávate tiež súhlas so spracovaním vami uvedených údajov a ich použitím spoločnosťou Blue Panther, s.r.o. za účelom budovanie obchodného vzťahu s vami. Uvedené údaje sú zabezpečené, nebudú zverejnené ani odovzdávané tretím stranám. S osobnými údajmi bude nakladané plne v súlade s ustanovením zákona č. 101/2000 Zb. O ochrane osobných údajov a v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 (GDPR).

Radi by sme zostali s cami v kontakte a zasielali vám pozvánky na semináre, odborné školenia, newslettry, ktoré vás informujú o aktuálnom dianí v odbore, prinášajú informácie o produktoch, špeciálnych ponukách alebo ponúkajú konkrétne rady a postupy. Registráciou nám dávate súhlas so zasielaním tejto marketingovej komunikácie. Váš súhlas so spracovaním vašich údajov alebo zasielaním marketingovej komunikácie môžete kedykoľvek odvolať zaslaním vašej požiadavky na email info@blue-panther.cz. Tiež máte právo na rovnakom emailu organizovať o výmaz vašich údajov.

Viac informácií o spracovaní vašich údajov nájdete na www.blue-panther.sk/ochrana-osobnych-udajov.