8. časť; Séria N4L: Meranie účinnosti jednofázových zdrojov AC-DC analyzátorom PPA1520 od Newtons4th

Vzhľadom na dopyt priemyslu po meraní účinnosti jednofázových AC-DC sieťových zdrojov, firma Newtons4th vydala nový firmware, ktorý podporuje túto aplikáciu.

Analyzátor výkonu PPA1530

Prístroj je konfigurovaný tak, aby vstup PH1 sledoval príkon zo siete (napr. 230V @ 50Hz) a PH2 sledoval DC výstup (napr. 12V). V prístroji sa potom vykonajú výpočty na znázornenie účinnosti medzi PH2 / PH1, napr. celkovej účinnosti napájacieho zdroja. Táto potom môže byť prenesená do softvéru na záznam dát (Datalogger).

Tento článok vás zavedie procesom nastavenia a ukáže, ako jednoduché je nastavenie a presné meranie pomocou analyzátora výkonu PPA1520.

Nastavenie analyzátora výkonu

Najprv skontrolujeme firmware prístroj, aby sme sa uistili, že je pripravený na meranie podľa nižšie uvedeného postupu.

Stisnúť Tlačítko SYS potom Tlačítko vlevo

Tým sa dostaneme na nasledujúci informačný displej:

Obrazovka informací o systému analyzátoru výkonu PPA1520

Vidíme tu „main release“ 2.16 a „FPGA release“ 2.06. Táto úroveň firmware zahŕňa funkcie potrebné na meranie účinnosti jednofázových AC_DC snapajecich zdrojich. Ak máte staršiu revíziu firmware, navštívte sekciu „support“ na webovej stránke spoločnosti Newtons4th, kde sú bezplatne k dispozícii súbory pre upgrade firmware.

Teraz stlačímeTlačítko ACQU

Tu je potrebné nastaviť:

„Wiring: 2 Phase 2 Wattmeter“

Obrazovka nastavení měření analyzátoru výkonu PPA1520

Teraz stlačímeTlačítko MODE

Tu je potrebné nastaviť:

„Penultimate Line: Efficiency“

Obrazovka nastavení režimu analyzátoru výkonu PPA1520

„Efficiency: Phase 2 / Phase 1“ (Napr. DC výstup na Phase 2 / AC sieti na Phase 1)

Obrazovka nastavení režimu analyzátoru výkonu - další krok

Prístroj je teraz nastavený na meranie účinnosti na napájacom zdroji. Na ďalšom obrázku je prístroj pripojený na zdroj 5 V, 50 W DC. Tento zdroj bol zaťažený iba výkonom 3,2 wattov, čo je mimo prevádzkových parametrov tohto zdroja. To viedlo k účinnosti približne 40%, čo svedčí o potrebe správneho výberu zdroja napájania, ktorý zodpovedá zaťaženiu, pretože účinnosť 40% je pre zákazníka neprijateľná.

Obrazovka naměřených hodnot analyzátoru výkonu PPA1520

 

Všetky časti seriálu nájdete tu.

V případě další dotazů k tématu. Nás neváhejte kontaktovat.

Otázka na ďalšie podrobnosti

Položky označené hviezdičkou (*) sú povinné.

Vyplnením formulára a potvrdením linku v emaile, ktorý dostanete na vyššie vami uvedenú emailovú adresu, dávate tiež súhlas so spracovaním vami uvedených údajov a ich použitím spoločnosťou Blue Panther, s.r.o. za účelom budovanie obchodného vzťahu s vami. Uvedené údaje sú zabezpečené, nebudú zverejnené ani odovzdávané tretím stranám. S osobnými údajmi bude nakladané plne v súlade s ustanovením zákona č. 101/2000 Zb. O ochrane osobných údajov a v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 (GDPR).

Radi by sme zostali s cami v kontakte a zasielali vám pozvánky na semináre, odborné školenia, newslettry, ktoré vás informujú o aktuálnom dianí v odbore, prinášajú informácie o produktoch, špeciálnych ponukách alebo ponúkajú konkrétne rady a postupy. Registráciou nám dávate súhlas so zasielaním tejto marketingovej komunikácie. Váš súhlas so spracovaním vašich údajov alebo zasielaním marketingovej komunikácie môžete kedykoľvek odvolať zaslaním vašej požiadavky na email info@blue-panther.cz. Tiež máte právo na rovnakom emailu organizovať o výmaz vašich údajov.

Viac informácií o spracovaní vašich údajov nájdete na www.blue-panther.sk/ochrana-osobnych-udajov.

Kontaktujte nás

Bohumil Vítovec
Telefón: +420 604 273 701

Ing. Jaroslav Smetana
Telefón: +420 241 762 724

Analyzátor kvality výkonu N4L PPA4500

Vysoko presný analyzátor kvality elektrického výkonu. Je predurčený k meranie strát transformátora, účinnosti PWM meničov, kľudové spotreby podľa IEC62301 / EN50564 a k mnohým ďalším náročným aplikáciám.

Analyzátor kvality výkonu N4L PPA5500

Analyzátor kvality elektrického výkonu poskytujúce najvyššiu presnosť a rýchlosť. Rozširuje rozsah analýzy výkonu pre tých, ktorí žiadajú špičkový prístroj pre analýzu výkonu.

Analyzátor kvality výkonu N4L PPA5500-TE Edícia Transformer

Najpresnejší analyzátor výkonu transformátora na svete.

Analyzátor kvality výkonu N4L radu PPA1500

Analyzátor kvality siete rady PPA1500 je vysoko výkonný kompaktný analyzátor kvality elektrickej energie, ktorý ponúka zaujímavý pomer cena výkon.

Analyzátor kvality výkonu radu N4L PPA500

Analyzátor kvality siete rady PPA500 spája presnosť radu analyzátorov kvality s potrebou vysokého výkonu analýzy kvality energie za nízku cenu. Je ideálnym riešením pre aplikácie vyžadujúce presné merania vo výrobnom a skúšobnom prostredí. Nízka cena analyzátora energie PPA500 predstavuje veľkú príležitosť pre systémových integrátorov, hľadajúci presnú a spoľahlivú analýzu.

Analyzátor výkonu a kvality siete 1 ~ 6 fáz N4L PPA3500

Analyzátor výkonu 1 ~ 6 fáz N4L PPA3500

Programovateľné zdroje napätia N4L radu N4A

Zdroje striedavého napätia 3 - 67kVA (DC + 0,01Hz až 1kHz) 1 alebo 3 fázové s minimálnym nežiadúcim skreslením, avšak s užívateľsky konfigurovateľným harmonickým generátorom pre syntézu aj replikáciu priebehov.