Detektor úniku uhľovodíkových plynov KIMO FG 110


Detektor úniku uhľovodíkových plynov CH4 (zemný plyn), LPG (izopropanol a izobután) a ďalších vykurovacích plynov (uhľovodíkov).

KIMO FG 110 je digitálny príručný prístroj pre detekciu únikov zemného plynu (CH4), LPG a ďalších uhľovodíkových plynov (izobután, izopropán) z potrubí alebo plynových zariadení. Koncentrácia plynu je na displeji zobrazená buď v ppm (% VOL) alebo % LEL. Husí krk umožňuje prístup aj k nedostupným miestam. Prístroj je vybavený zvukovým alarmom s premenlivou intenzitou a blikajúcim displejom, ktorý signalizuje zvyšujúcu sa koncentráciu plynu. Limit alarmu je užívateľsky nastaviteľný.

Prístroj využíva polovodičový snímač s vynikajúcou citlivosťou. Prístroj je vybavený funkciou automatickej kompenzácie pri posunutí nuly. Prístroj je dodávaný s prepravným kufríkom.

% LEL: je najnižšia koncentrácia plynu vo vzduchu, ktorá je potrebná, aby nastalo horenie alebo výbuch plynu. Jedná sa o tzv. dolnú medzu výbušnosti.

% VOL: koncentrácia plynu vyjadrená ako procentuálny obsah plynu vo vzduchu.

Vlastnosti prístroja KIMO FG 110

  • Detekcia úniku uhľovodíkových plynov CH4 (zemný plyn), LPG (izopropanol a izobután) a ďalších vykurovacích plynov (uhľovodíkov)
  • Zobrazenie koncentrácie meraného plynu v ppm, % VOL alebo v % LEL
  • Husí krk s polovodičovým snímačom

Technické vlastnosti prístroja KIMO FG100

  • Merací element: polovodičový snímač
  • Displej: 4 riadky, LCD s rozmermi 50×36 mm
  • Kryt: nárazuvzdorný z ABS, krytie IP 54
  • Napájanie: 4 batérie AAA LR03 1.5 V
  • Pracovná teplota: 0 až +50 °C
  • Skladovacia teplota: –20 až +80 °C
  • Hmotnosť: 295 g

Dokumenty ku stiahnutiu

Špecifikácia

Jednotka merania Rozsah merania Presnosť Rozlíšenie
ppm

0 až 10 000 ppm

(GPL: 0 až 1 800)

+/-20 % z rozsahu 1 ppm
% LEL 0 až 1 % VOL 0,001 % LEL
% VOL 0 až 20 % LEL 0,001 % VOL

Otázka na ďalšie podrobnosti

Položky označené hviezdičkou (*) sú povinné.

Vyplnením formulára a potvrdením linku v emaile, ktorý dostanete na vyššie vami uvedenú emailovú adresu, dávate tiež súhlas so spracovaním vami uvedených údajov a ich použitím spoločnosťou Blue Panther, s.r.o. za účelom budovanie obchodného vzťahu s vami. Uvedené údaje sú zabezpečené, nebudú zverejnené ani odovzdávané tretím stranám. S osobnými údajmi bude nakladané plne v súlade s ustanovením zákona č. 101/2000 Zb. O ochrane osobných údajov a v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 (GDPR).

Radi by sme zostali s cami v kontakte a zasielali vám pozvánky na semináre, odborné školenia, newslettry, ktoré vás informujú o aktuálnom dianí v odbore, prinášajú informácie o produktoch, špeciálnych ponukách alebo ponúkajú konkrétne rady a postupy. Registráciou nám dávate súhlas so zasielaním tejto marketingovej komunikácie. Váš súhlas so spracovaním vašich údajov alebo zasielaním marketingovej komunikácie môžete kedykoľvek odvolať zaslaním vašej požiadavky na email info@blue-panther.cz. Tiež máte právo na rovnakom emailu organizovať o výmaz vašich údajov.

Viac informácií o spracovaní vašich údajov nájdete na www.blue-panther.sk/ochrana-osobnych-udajov.