Tlakový etalón DH Budenberg CPB3800 | Blue Panther s.r.o.

Tlakový etalón DH Budenberg CPB3800

Celková neistota merania od 0,015 až 0,006 % z odpočtu, štyri rôzne systémy piest-valec pre rozsahy ±1 bar, 0,1 až 7 bar, 0,2 až 25 bar, 1 až 70 bar a 1 až 120 bar, alebo aj pre rozsahy v lb/in² a kPa

Osvedčené primárne štandardy - tlakové etalóny (dead-weight testery) DH Budenberg CPB3800 sú najpresnejšie dostupné prístroje na trhu pre kalibráciu elektronických alebo mechanických tlakomerov.


Priame meranie tlaku (p = F/A), ako aj použitie vysoko kvalitných materiálov umožňujú veľmi malú neistotu merania v spojení s vynikajúcou dlhodobou stabilitou. Tlakový etalón (dead-weight tester) sa preto už roky používa v továrenských a kalibračných laboratóriách v priemysle, národných ústavoch a výskumných laboratóriách.

Samostatná prevádzka


Vďaka integrovanému vytváraniu tlaku a čisto mechanickému princípu merania je štandardný tlakový model CPB3800 ideálny na použitie na mieste na údržbu a servis.

Základný princíp


Tlak je definovaný ako podiel sily a plochy. Hlavnou súčasťou tlakového štandardu CPB3800 je teda veľmi presne vyrobený systém piest-valec, na ktorý je aplikované hmotnostné zaťaženie za účelom generovania jednotlivých skúšobných bodov. Hmotnostné zaťaženie je úmerné cieľovému tlaku a to je dosiahnuté pomocou optimálne odstupňovaných hmotností.

Štandardne sú tieto hmotnosti vyrábané na štandardnej gravitácii (9,80665 m/s²), možno ich však upraviť na konkrétne miesto a kalibrovať podľa akreditácie UKAS.

Špeciálne funkcie


Celková neistota merania od 0,015 ... 0,006 % z odpočtu

K dispozícii sú štyri rôzne systémy piest-valec pre rozsahy ±1 bar, 0,1...7 bar, 0,2...25 bar, 1...70 bar a 1...120 bar, alebo tiež pre rozsahy v lb/in² a kPa

Stabilná hliníková základňa so silným nárazuvzdorným ABS krytom pre ťažké priemyselné použitie v kombinácii s kompaktnými rozmermi a nízkou hmotnosťou

Výmenné piesty a sady závaží pre každý model, sady závaží vyrobené z nerezovej ocele

Továrenská kalibrácia štandardne zahŕňa nadväznosť na národné štandardy - voliteľne s kalibráciou UKAS

Otázka na ďalšie podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vaše údaje spracovávame na základe oprávneného záujmu v súlade s našimi zásadami ochrany osobných údajov..

Zvoľte adresáta Vášho dotazu

Ing. Jaroslav Smetana
Telefón: +420 241 762 724

Ing. Ján Ondrej
Telefón: +421 911 523 443 - pracovisko Bratislava