Rady a tipy pri výbere nového osciloskopu
Aktuálity a novinky O nás Kontakt

Seriál - Rady a tipy pri výbere osciloskopu

Technický seriál, ktorý poskytuje budúcemu užívateľovi osciloskopu určitý nadhľad pri výbere nového prístroja. Upozorňuje na obmedzenia a úskalia, ktoré zostávajú často skrytá.

Technický seriál

Autor Bohumil Vítovec

Pri výbere nového osciloskopu od renomovaného výrobcu sa možno stretnúť s javom, keď zákazník verí svojej obľúbenej značke natoľko, že už prestal byť „na streche“ a vlastne ani veľmi neskúma, aké sú skutočné parametre prístroja a jeho funkčnosť, pretože ho ani nenapadne, že by si výrobca mohol dovoliť použiť nejaké kompromisy či triky. Často si vytvorí prvý dojem podľa zvýraznených najlákavejších parametrov a hesiel v produktovej brožúre k osciloskopu, ktoré sú vytrhnuté z kontextu, zatiaľ čo súvisiace obmedzenia zostávajú jeho zraku skryté, hlboko v niekoľkostránkových podrobných technických špecifikáciách osciloskopu, ak sú vôbec niekde jednoznačne uvedené. Potom sa ľahko stane, že zákazník objaví tieto obmedzenia, až keď sa svojim novým osciloskopom začne skutočne pracovať.

V tomto seriáli si nekladieme za cieľ posúdiť, ktorá značka je alebo nie je najlepšia. Chceme len upozorniť čitateľov na časté obmedzenia a úskaly, ktoré nemusia byť na prvý pohľad zjavné. Poskytnúť budúcemu užívateľovi určitý dohľad pri výbere nového osciloskopu. Informácie, ktoré v seriáli uvádzame, vychádzajú z našich dlhoročných skúseností s osciloskopmi a predovšetkým s prístrojmi Teledyne LeCroy, z verejne dostupných informácií a technickej dokumentácie ostatných výrobcov.

Otázka na ďalšie podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vaše údaje spracovávame na základe oprávneného záujmu v súlade s našimi zásadami ochrany osobných údajov..

Kontaktujte nás